30 Mayıs 2009 Cumartesi

beytepe 01:30 servisi

yareppim, her zaman bi servis bu kadar mı neşeli olur yahu?
her seferinde farklı insanlar olmasına rağmen, güvenparktan beytepeye kadar bu kadar mı eğlenilir yahu?
yine bibuçuk servisiyle geldim odaya. artık 2009 baharının son servisi belki de (yarınkini saymazsak). durak yine tıklım tıklım. insanlar gülüyor, insanlar neşeli. kapıdan seslendim, birbuçuk servisi mi bu diye. çocuk arkadakine sordu. evet dedi gülümsedi. pekiii başka servis gelir mi dedim. hacettepeli değilim ben dedi. o esnada hacettepeli olmamasına çok şaşırdım, zira her nizamiye kontrolünde çevremdeki insanlar, "hacettepeli olmayanın bu serviste ne işi var yahu" diye düşünürler. çaktırmadım bu hissiyatımı. teşekkür ettim bindim araca. ayakta durdum. dışarda 40 kişi var en az. onlar da bu araca binerlerse tost olmam kaçınılmaz. neyse ki bi araç daha geldi. ona geçtik. oturdum. oturma sevincim çok uzun sürmedi, bahçelievlerde 2352 kişilik bi ekip eklendi. ikili oturanlar üçlendi. ayaktakilerin halinden bahsetmek istemiyorum, zira en son bi tanesi "abi çiftleşmek üzereyim azcık geri git" diyordu. servisin genel özelliklerine devam edecek olursak efenim,
mutlaka bi grup vardır, kafaları çoook güzeldir, ve fasıla devam ederler. "yeşiiil ördek gibii daldıım gölleree" der, sizin tüyleriniz diken diken olur, sesi güzeldir, açılmıştır namussuz. arkadaşları hemen ortamın güzelliğini bozar, şarkıdan şarkıya atlar. "elveda meyhaneci" adlı parça kaçınılmazdır, bismillah gibi mutlaka söylenir. tiki hatunlarımız olur. onlar da şarkı söyleyenlerle atışırlar. "öğğk söylemeyin artık yıaa" diye serzenişte bulunurlar. grup üyelerinin laf çakması mükkemmel olur. (tarihte nice örnekleri var ama maalesef hatırlamıyorum şu an). onlar lafları koydukça, sizin içinizin yağları erir.
tabi kalabalıksa servis ki kalabalıktır, nizamiyedeki kimlik kontrolü için ayaktakilerin inmesi biraz güç olur. o zaman da şu tip sözlerle servisçe güvenliğin gönlü alınmaya çalışılır, "1..2..3.. ay lav sekuritiii" "güvenlik sen bizim herşeyimizsin!" tarzında sloganlarla alkışlar eşliğinde kampüse girilir. tabi siz çok eğlenirsiniz. bütün gece ankarada gülmediğiniz kadar gülersiniz o esnada. şarkılar, türküler devam eder yurtlara varana kadar. azıcık kafası yerinde olanlar, arkadaşlar kusura bakmayın der, kalbinizi fetheder. ha şöyle efendi olun ciğerimi yiyin, lafımı olur arkadaşım dersin gülerek. odana neşe içinde varırsın. huzurlu bi şekilde uyursun.
mezun olduğumda en çok özleyeceğim şeylerden biri de bu servisler olacak eminim....

0 şahıs gencim güzelim diyor:

 
;